image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Írsko a Severné Írsko

/uploads/covery_2019/irsko_severne_irsko.jpg Jamka číslo 14 v Royal Dublin golf club
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333913
Cena od: 2 860 €
Príplatky od: 310 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.07.2024 8 dní First Minute 2 860 € +310 € odlet: Viedeň letecká
04.08.2024 8 dní First Minute 2 860 € +310 € odlet: Viedeň letecká
06.09.2024 8 dní First Minute 2 860 € +310 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Krajina, ktorá nepozná zimu, obkolesená morom a oceánom, kde vznikli príbehy o škriatkoch, vílach, trojlístkoch. Okruh od Írskeho mora až po Atlantik, kde sa stretneme s obrami, útesmi, hradmi, horami a dvoma protichodnými hlavnými mestami. Historické krivdy dodnes otriasajú týmto regiónom, ktorému sa vďaka dostanete pod kožu.

1. deň:
Odlet do šiestich grófstiev, teda Severného Írska. Po prílete sa vydáme do múzea Titanicu, v ktorom nazrieme do útrob legendárnej lode, kde príbehy odohrávajúce sa na palube nenechajú nikoho chladným. Shankill Road a Falls Road, ulice hýriace tematickými farebnými maľbami z éry The Troubles, kedy sa proti sebe postavili republikáni a lojalisti a z Írska sa stal postrach Británie. Najbombovejším hotelom EUROPA zakončíme počiatočnú ochutnávku Belfastu, ktorý patrí medzi .

2. deň:
Belfast zatiaľ neopúšťame - radnica na Donegall Square, kostol svätej Anny, Albertove hodiny a najdrahší architektonický projekt celého Severného Írska. Vydáme sa na sever na návštevu najstaršej whisky na svete, pálenice Bushmills. Viete, aký je rozdiel medzi írskou a škótskou? Kto zachránil tento priemysel počas prohibície? GIANT's CAUSWAY, kde kombinácia vetra a silného oceánu búši do milióny rokov starých čadičových skál. Legendy o Fionovi a jeho nešťastných láskach. Ochutnáme prvý chowder a poobedným transferom sa zvlnenou krajinou presunieme na západné pobrežie k zátoke Sligo Bay. Vitajte v Írsku.

3. deň:
SLIGO TOWN: centrum severného regiónu a miesto, kde Bram Stoker napísal Drakulu. Inšpirovala ho k tomu pohnutá história mesta? "Stolová hora" Írska a malebná krajina, ktorou bol inšpirovaný aj sám W.B. Yeast. Sligo Abbey a pamätník hladomoru, ktorý nám pripomenie naštrbené vzťahy s britskými ostrovmi. GALWAY: 3. najväčšie mesto republiky, sídlo korporácie Microsoft, centrum pouličných umelcov a najzachovalejší stredoveký dom Írska. Nikde inde nie je írsky tiger taký viditeľný, ako práve odtiaľto. Po západnom pobreží prejdeme dedinkou LISDOONVARNA, mekkou stretávania nezadaných ľudí z celého sveta. CLIFFS OF MOHER: 213 metrov vysoké útesy, kde sa natáčal Harry Potter a polovičný princ a O'Brien tu vábil svoje milenky.

4. deň:
Oblasť BURRENU, miesto, o ktorom sa Oliver Cromwell vyjadril, že tu nie je ani jeden strom, na ktorom by sa mohlo vešať. Kamenistým terénom sa dnes už iba preháňa vietor, ale kedysi tu bolo veľmi čulo o čom svedčí množstvo prehistorických hrobiek ako napríklad POULNABRONE dolmen. Pokračujeme smerom na Limerick a odtiaľ na polostrov DINGLE. Romantický polostrov so stovkami nádherných výhľadov na Atlantik. Začneme 7km dlhou INCH BEACH a tu začnete rozmýšľať, či naozaj v Írsku nie sú najkrajšie pláže Európy. Po viacerých zastaveniach nás čaká SLEA HEAD Drive: najzápadnejšia cesta EÚ, z ktorej sú fantastické výhľady na ostrovy Skellig. Krátke prechádzky na sviežom vzduchu okorenené malými kamennými domčekmi z bronzovej doby . Večer v prístave v mestečku DINGLE v jednej z množstva prístavných pubov. Viete, že práve kvôli tomuto polostrovu sa stal galský jazyk jedným z oficiálnych jazykov EÚ?

5. deň:
Dingle Peninsulu vystrieda oblasť Kerry. Scénickým, horským priechodom CONOR PASS sa pozdĺž ciest širokých akurát pre jedno auto presunieme na ostrov VALENTIA. Málokto by povedal, že práve tu ústil prvý telekomunikačný kábel medzi USA a Európou. Kratučký trajekt v prípade pekného počasia, príchod do rytierskeho mesta a okruh celým ostrovom. Poobedňajšia prechádzka k BRAY HEAD s nádhernými výhľadmi na ostrovy Skellig venované archanjelovi Michaelovi. S ľahkosťou rátame gýčových 50 odtieňov zelenej.

6. deň:
Históriou nabitý deň. KILLARNEY a netypicko typicky írska katedrála Sv. Márie s nádhernými vitrážami. Prechádzka k jazeru LEANE a Ross Castle. Príchod na ROCK OF CASHEL: pohľad na majestátne sídlo vládcov z Munsteru, ktorého sa bál aj samotný diabol. Prečo je Cormac's Chapel tak výnimočná? KILKENNY: najzachovalejšie stredoveké mestečko Írska a Killkenny Castle, ktorému rod Butlerovcov vládol celých 900 rokov. Bosorkina krčma St. Kytelers a najchutnejšie írske pivá, ktorých najznámejšie značky už isto poznáte. Podvečer príchod do Dublinu a večerná atmosféra v Temple Bare.

7. deň:
Doobedie strávime na rozprávkovom vidieku okolo Dublinu. Povodie rieky Boyne, the Battle of Boyne, kde Jakub prehral, megalitické hrobky staršie ako pyramídy, oblasť HILL OF TARA, kde sídlili najvyšší vládcovia Írska a symbolický stred sveta. HILL OF SLANE: práve tu svätý Patrik zapálil veľkonočný oheň napriek odporu kráľa Laoghaira, MONASTERBOICE: nádherná ukážka keltských krížov a kruhovej obrannej veže vysokej 38 metrov, romantický jemne zvlnený vidiek tak blízko pri Dubline, a predsa úplne iný svet. Poobede prehliadka hlavného mesta DUBLIN: prechádzka od mostu v tvare harfy, ktorý navrhol Santiago Calatrava, pamätník obetiam hladomoru, Merrion Square, univerzita, v ktorej je vzácny evanjeliár z Kellsu. Po elegantnej Grafton Street až k dublinskému hradu a na záver opäť Temple Bar.

8. deň:
Náš posledný deň zájazdu, voľnejší program, počas ktorého sa môžete pozrieť dublinskú ihlu alebo ísť do múzea pivovaru Guinness. Odlet domov v poobedňajších hodinách.