image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,16 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Zambia - Malawi

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1306407
Cena od: 3 989 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

26.07.2024 18 dní Last Minute 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
23.08.2024 18 dní 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
20.09.2024 18 dní 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
04.10.2024 18 dní 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
01.11.2024 18 dní 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
15.11.2024 18 dní 4 339 € +549 € odlet: Praha letecká
06.12.2024 18 dní First Minute 3 989 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Livingstone.

2: ZAMBIA: LIVINGSTONE
Prílet do Livingstone, transfer do lodge, popoludňajšie stretnutie pred začiatkom zájazdu. Ak čas dovolí, možnosť vydať sa k rieke Zambezi a slávnym Viktóriiným vodopádom.

3: ZAMBIA: LIVINGSTONE – KAFUE RIVER
Skorý ranný odchod. V špeciálnom vozidle upravenom na cestovanie mimo hlavné cestné ťahy (safari truck) sa vydáme cez zvlnenú krajinu Miombo Hills do údolia Zambezi a následne kúsok proti prúdu jedného z prítokov - rieky Kafue. Na jej brehu si vychutnáme západ slnka. 505 km (ROV).

4 - 5: ZAMBIA: RIEKA ZAMBEZI
Nenáročný dvojdenný výlet v kanoe zákutiami dolného toku štvrtej najdlhšej africkej rieky. Z neobyčajnej perspektívy tu môžeme pozorovať prírodu, ktorej stredobodom je životodarný veľtok. Nad harmonickým spolužitím všetkého tvorstva a rastlinstva starostlivo bdie Nyami Nyami - hadí duch a riečny boh kmeňa Tonga. Pokojný tok rieky nás prirodzene zladí s tempom nedotknutej divočiny aj obyvateľov dedín na jej brehoch. Nocľah v stanoch na Ostrove sloních kostí (Elephant Bones Island). 5. deň návrat motorvým člnom do lodge. 4. deň ROV aj 5. deň RO.

6: ZAMBIA: LUSAKA A VEĽKÁ VÝCHODNÁ CESTA
Dojazd do Lusaka, metropoly Zambie, podľa časových možností nakupovanie. Popoludní opäť vyrazíme do prírody - prejazd po Veľkej východnej ceste mestečkami, dedinami a okolo pouličných trhov, kde možno často nájsť nejeden skrytý poklad v podobe autentických afrických suvenírov. Ak sa Vám na trhovisku zapáči konkrétny kúsok, neváhajte. Všetko je vyrábané ručne a každý kus je originál, druhý taký inde nezoženiete. 380 km (ROV).

7 - 9: ZAMBIA: NP SOUTH LUANGWA
Tento nebrúsený diamant medzi africkými rezerváciami je síce trochu v tieni známejších oblastí, však v ničom za nimi nezaostáva. Nájdeme tu hojnú populáciu slonov, leopardov, krokodílov či hrochov. Krajinný vzorec parku poskytuje príležitosti k pešiemu safari, tzv. stopovaniu zveri, ktorému sa tu oddáme. Mimo klasického safari v otvorenom terénnom voze nás čaká ďalší hodnotný zárez na cestovateľskej pažbe - nočné safari. Pri troche šťastia budeme svedkami lovu niektorej zo šeliem. 480 km (RO). Poznámka: pri nepriazni počasia bude pešie safari nahradené safari v terénnom voze.

10: MALAWI: KUTI
Prejazd do Malawi, krátka návšteva hlavného mesta Lilongwe a následný prejazd do rezervácie Kuti. Okrem najznámejších zástupcov africkej fauny tu nájdeme stáda pakoňa a antilopy vranej s typickými šablovitými rohmi. 390 km (ROV).

11 - 12: MALAWI: MASIV MULANJE
Deň začneme návštevou čajovej plantáže s ochutnávkou lahodných miestnych produktov, aby sme sa potom vydali podmanivou krajinou kopcovitej savany k masívu Mulanje. Najvyšší bod tohto skalného útvaru je so svojimi 3002 metrami zároveň najvyšším bodom Malawi. Na úpätí jeho svahov boli nájdené pozostatky našich predkov, ktorí v tejto oblasti hospodárili už v dobe kamennej. Nenáročné vychádzky v okolí masívu. 350 km (RO).

13 - 14: MALAWI: NP LIWONDE
Národný park Liwonde v tieni majestátnych baobabov je domovom najväčšej populácie slonov v Malawi. My sem však zavítame kvôli pozorovaniu iného druhu veľkých afrických cicavcov - kriticky ohrozeného nosorožca dvojrohého. Po dlhé desaťročia sa park tiež pokúša o presídľovanie levov a gepardov. Nevšedné stretnutie nás čaká aj v ríši vtáctva. NP Liwonde je dnes prakticky jediným miestom s početnejším výskytom pestrofarebného papagája agapornisa rúžohlavého. Aj keď ho nájdeme sporadicky aj na iných miestach juhoafrického regiónu, jeho životný priestor sa vďaka poľnohospodárskemu využitiu pôdy dramaticky zmenšuje. 190 km (ROV).

15 - 16: MALAWI: JEZERO MALAWI
Jedno z veľkých afrických jazier predstavuje zlatý klinec výpravy po krajinách bývalej Rodézie. Zhruba pred 2 miliónmi rokov časti Veľkej priekopovej prepadliny zaplnila voda a vytvorila africké Veľké jazerá. Tretie najväčšie z nich je jazero Malawi. Žije tu najviac druhov rýb zo všetkých jazier, vrátane najmenej 700 (dielom endemických) druhov vrubozubcovitých rýb. Po príchode na tropický ostrov Mumbo sa tu môžete oddať relaxácii alebo sa na kajaku zoznamovať so životom pod hladinou (zdarma na zapožičanie). Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a pobyt v príjemnej lodge mimo akéhokoľvek ruchu je skvelou bodkou za naším dobrodružným výpadom do vnútra čierneho kontinentu. 190 km (ROV).

17: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky, odchod na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

R = raňajky I O = obed I V = večera

Safari Truck
1. skupina max. 12 osôb + 2 sprievodcovia
2. obrovské okná s neobmedzeným výhľadom a možnosťami na fotenie
3. dve strešné okná pre pozorovanie a fotenie
4. nádrž umožňujúca ohromný dojazd a masívna markíza proti slnku a dažďu
5. kuchynka s mrazničkou a zásobami jedla / plynové horáky / vodný tank

*Tento špeciálny program je pripravený v spolupráci so Sunway Safaris.

Poznámky: cena zájazdu je vždy na spätné potvrdenie. Vzhľadom na to, že veľká časť jedál je pripravovaná sprievodcami počas cesty priamo v teréne, zahŕňa tento zájazd čiastočnú súčinnosť pri niektorých činnostiach (napr. umývanie riadu po jedle a pod.).

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
doprava špeciálnym vozidlom 4x4 (safari truck)
10 x nocľah v lodge v chatkách / stanových izbách s WC / sprchou
4 x noc v stanoch so štandardným zdieľaným sociálnym zariadení (Kuti Reserve, prejazd do NP South Luangwa, NP Liwonde)
1 x noc v stanoch s matracom na ostrove na Zambezi, kempovanie v prírode s poľným WC / sprchou
15 x raňajky (7 x hotel, 8 x pripravená na trase sprievodcom)
14 x obed a 7 x večera pripravená na trase sprievodcom
1 x safari jazda kanoe po dolnom toku rieky Zambezi
1 x pešie safari (stopovanie zveri) v NP South Luangwa
2 x safari (ranné alebo večerné) v otvorenom terénnom voze
3 x safari vo vozidle, v ktorom cestujete
zapožičanie kajaku (jazero Malawi)
služby 2 anglicky hovoriacich sprievodcov (ostatné termíny.)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR
víza do Zambie ($ 50 / vstup), víza do Malawi $ 75 / osoba (na mieste)
poplatok $ 300 na vstupy do NP (úhrada v hotovosti na mieste)
fakultatívne vstupy a výlety; česky hovoriaci sprievodca
prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)