image rotator

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,64 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,80 TRY
Americký dolar  EUR 0,96 USD

Zobraziť všetky »

Sv. Charbel a Libanon - pútnický zájazd

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1238244
Cena od: 790 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

20.10.2022 6 dní Last Minute 790 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. a 2.deň

» popoludní odlet z Viedne (s prestupom) do Libanonu, po polnoci prílet do Bejrútu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah. Raňajky, prehliadka krasovej jaskyne Jeita. Návšteva pútnického miesta Harisa, kde si uctíme Pannu Máriu (patrónka Libanonu) pri jej soche nad mestom Jounieh pri Stredozemnom mori. Prehliadka jedného z najstarších obývaných miest sveta – Byblos, ktoré bolo pred 5000 rokmi centrom obchodu s papyrusom. Budeme pokračovať do Annanya - „Lurd Blízkeho východu“ ku hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah.


3.deň

» raňajky, v Anjare (UNESCO) uvidíme príklad mestského plánovania v 8. st., prejdeme údolím Bekaa a navštívime rímsky antický chrámový komplex v Baalbeku (UNESCO). Zastavíme sa i vo vinárskej oblasti Ksara na ochutnávku vína. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah.


4.deň

» raňajky, cestou cez údolie Kadisha uvidíme množstvo kláštorov, prídeme k nádherným cédrovým lesom (oboje UNESCO) a popri Bshare do rodnej dedinky sv. Charbela - Bekaa Kafra. Uvidíme tiež kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera a nocľah.


5.deň

» raňajky, presun na prehliadku prístavu Sidon (s jedinečným morským križiackym hradom) a Tyre (antický hippodrom). Zastavíme sa v Maghdouche pri veži Panny Márie z Mantary, kde čakala na Ježiša, keď učil v Sidone a Tyre. Návrat do hotela v Bejrúte a večera.


6.deň

» po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne.

Informácia » Youssef Antoun Makhlouf sa narodil 8.5.1828 v Bekaa Kafra. Prijal meno Charbel, žil 16 rokov ako rehoľník a 23 rokov ako pustovník v modlitbách a tichu. Zomrel 24.12.1898 a je pochovaný na cintoríne kláštora v Annanya. Ľudia sa k nemu utiekajú s prosbami o uzdravenie tela i duše. Je preukázaných niekoľko zázrakov na jeho príhovor. Počas zájazdu 9882 účasť na oficiálnom programe 22.10.2022 v kláštore Annanya - na mieste rehoľného života sv. Charbela.

Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Bejrút a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu/doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi priamo v Libanone).