image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,51 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Thajsko - najkrajšie more Ázie

/uploads/covery zajazdov/thajsko_najkrajsie_more_azie.jpg Vitajte na fantastickej ceste juhovýchodnou Áziou. Mierumilovné Thajsko, exotická Malajzia, hypermod foto: Katarína Líšková - BUBO Thajskú kuchyňu si zamilujete. Obzvlášť, ak obľubujete pálivé. foto: archív BUBO foto: Martin Šimko - BUBO Kráľovský palác v Bangkoku so svojimi zlatými stupami foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Nikoleta Bednáriková - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Nikoleta Bednáriková - BUBO foto: Katarína Líšková - BUBO foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Patrícia Mrázková - BUBO foto: Nikola Deckous - BUBO Plávajúce trhy sú najfotogenickejším miestom Thajska. foto: Katarína Líšková - BUBO foto: Zuzana Hábeková - BUBO Alej plná kamenných Budhov na nás čaká v Ayutthayi. foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Zuzana Hábeková - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO Navštívime všetky dôležité chrámy. foto: Tomáš Horňák - BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO foto: Robert Taraba - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Jiří Jobánek - BUBO foto: Zuzana Hábeková - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Robert Taraba - BUBO Tyrkysových pláži si na Krabi užijete viac než dosť. foto: archív BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO Neskutočne krásne more plné rýb a opustených zátok na Krabi foto: Tomáš Horňák - BUBO Preletíme do priateľskej Malajzie Kuala Lumpur so svojou nezabudnuteľnou panorámou Petronasky sú dodnes najvyššie dvojičky na svete (451 m). foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Bahenný sútok riek Klang a Gombak - Kuala Lumpur, ktorý dal tejto metropole meno. foto: Samuel Kĺč - foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Tomáš Horňak - BUBO Merlion - symbol Singapuru a panoráma mrakodrapov. Predstavovali ste si ho takto? foto: Tomáš Kubuš foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Michal Polák - BUBO Na streche luxusného hotela Marina Bay Sands leží najvyššie položený bazén sveta. Vychutnajte si ten Okrem ikonického ubytovania ponúka Marina plejádu vynikajúcich reštaurácií. foto: Marina Bay Sands Informácie a možnosť doobjednať izbu v Marine nájdete v našich doplnkových službách k zájazdu. foto: foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Plavba nočným Singapurom. foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO Marina Bay golf course foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1238073
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Bangkok, ktorý nikdy nespí, exotická Malajzia a hypermoderný Singapur. Najširšie úsmevy, najkrajšie pláže, gurmánske zážitky. Ideálne ako prvá exotika aj útek pred zimou pre skúsených cestovateľov.

1. deň:
Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

2. deň:
BANGKOK Vás ohúri ihneď. Ubytovanie v kvalitnom hoteli s bazénom v centre mesta iba 300 metrov od Kráľovského paláca. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San (kúsok od nášho hotela). Prvý thajský gurmánsky zážitok. Večer pre záujemcov ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku Všetkým odporúčame vynikajúcu travesti–show Calypso. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na tuktukoch. Aklimatizácia šokom!

3. deň:
Po raňajkovom bufete v hoteli zasa niečo iné. Klimatizovaným autobusom sa vydáme na cestu k plávajúcim trhom, vzdialeným od Bangkoku cca. 100 kilometrov a poplávame po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Ukážka výroby papiera zo stromu Saa a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai – exotický obed s výhľadom na rieku a most. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program. Záujemcom rezervujeme stôl v špičkovej reštaurácii na streche jedného z bangkokských mrakodrapov.

4. deň:
Celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré malo Thajsko štyri storočia za svoje hlavné mesto. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Kráse Ayutthaye sa v Ázii vyrovná snáď len barmský Bagan.

5. deň:
Prehliadka Kráľovského paláca, chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Buddhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Večer transfer na letisko a krátky prelet na Krabi. Prvá večerná prechádzka po pláži. Šum dokonalého mora.

6. deň:
KRABI: je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov.

7. deň:
Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Čerstvý ananás a nohy nám obmýva nádherné more. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych. Spoločne navštívime aj jaskyňu, kam rybári nosili obety miestnej princeznej. Čo mala princezná rada?

8. deň:
Fakultatívne návšteva záchrannej stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze. Ak sa na výlet nevyberiete, aj dnes môžete oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

9. deň:
Pre záujemcov zorganizujeme člnkovanie v mangrových lesoch, potápanie, či celodenný výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Dáte si ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru?

10. deň:
Oddych na pláži, kajakovanie v mangrových lesoch alebo jazda na motorkách okolo ananásových polí k pohrebisku mušieľ. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

11. deň:
Transfer na letisko a individuálny odlet do KUALA LUMPUR hlavného mesta Malajzie. Ubytovanie v príjemnom 4* hoteli. Prvá prechádzka mestom. Poradíme Vám. Hneď na úvod si všímajte rozdiely medzi Malajziou a Thajskom.

12. deň:
Príchod sprievodcu a spoločná prehliadka mesta. Pozrieme si obchodnú štvrť okolo Lot 10, divokú čínsku štvrť a osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas.

13. deň:
Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s oborvským vlajkovým stožiarom (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie v ružových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo –saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas tower si dáme obed (sprievodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už zdiaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

14. deň:
V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po úžasných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš.Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov odlietame domov.

15. deň:
Prílet do Európy.