image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,51 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Zadná India

/uploads/galleries/5063/zadna-india.jpg Vitajte na ceste zadnou Indiou, kde spoznáme najkrajšie časti Thajska, Malajzie a Singapuru.
foto?: Na severe Thajska nás čakajú stretnutia s exotickými dlhokrkými ženami.
foto?: Jiří Jobánek - BUBO Zeleň a vodopády. Sever Thajska vás očarí. foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Na kreativite pri krstení nášho nového katalógu si skrátka potrpíme :)
foto?: Jiří Jobánek - BUBO Zábava so slonmi na severe Thajska.
foto?: Jiří Jobánek - BUBO foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Veronika Hulíková - BUBO Takto ešte dnes vyzerá tradičné poľnohospodárstvo na severe Thajska.
foto?: archív BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Jozef Martinásek - BUBO foto: Patrícia Mrázková - BUBO foto: Patrícia Mrázková - BUBO foto: Patrícia Mrázková - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Patrícia Mrázková - BUBO Mladí Thajčania chodia namiesto vojenskej služby do kláštora. foto?: Ľuboš Fellner - BUBO V chráme ležiaceho Budhu, ktorý je jedným z nábožensky najdôležitejších centier krajiny. foto?: Niko foto: Samuel Kĺč - BUBO Stretneme aj čestné stráže pri kráľovskom paláci? foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Wat Arun v Bangkoku patrí k najkrajším pamiatkam mesta.
foto?: Katarína Líšková - BUBO Vchádzame do komplexu Wat Arun. foto?: Nikola Deckous - BUBO Wat Arun - Chrám úsvitu, obložený pestrofarebnou mozaikou, patrí k najvýznamnejším a najstarším chrá Plávajúce trhy sú najfotogenickejším miestom Thajska. Ochutnáme to najlepšie, čo tu rastie.
foto: Ma Čo všetko s nami ochutnáte? Rambutan? Mangosteen? Marakuju? Alebo durian?
foto: Nikola Deckous - BUB Ak sa váš žalúdok nebojí, vyskúšať môžete tarantuly, žaby aj škorpióny.
foto?: archív BUBO Fantastické pad-thai. Thajská kuchyňa patrí medzi najchutnejšie na svete.
foto?: Tomáš Kubuš - BUBO Svoju prvú jazdu tuk-tukom si zapamätáte navždy.
foto?: archív BUBO Vynikajúca travesti-show Calypso v štvrti Asiatique. foto: Patrícia Mrázková - BUBO Kráľovská Ayutthaya bola hlavným mestom Siamu.
foto: Zuzana Hábeková - BUBO Hlava Budhu vo Wat Mahathat, kde si porozprávame viac o histórii Siamského kráľovstva. foto?: Katarí Smutne preslávený most cez rieku Kwai v Kanchanaburi. foto: Tomáš Horňák - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO Pri dračích zuboch v Andamanskom mori. foto?: Zuzana Hábeková - BUBO foto: Robert Taraba - BUBO foto: Robert Taraba - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Adam Záhorský - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO Biely piesok, priezračná voda a dni naplnené oddychom. foto?: Nikola Deckous - BUBO Chystáme pre vás farebný kajakový pelotón.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Kajakovanie medzi mangrovníkmi je jedným z top zážitkov nášho zájazdu. foto?: Jiří Jobánek - BUBO Smädné opičky nám pri kajakovaní zvyknú robiť spoločnosť.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Ostrov Phi Phi patrí medzi najkrajšie v Andamanskom mori.
foto?: Tomáš Kubuš - BUBO Z Krabi sa nám zaručene nebude chcieť odísť. Čakajú nás ešte dve perfektné krajiny. foto?: Robert Ta foto: Tomáš Horňák - BUBO Vitajte na malajskom Penangu. Vyskúšate grilovanú raju? foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Priateľov máme po celom svete. Napríklad aj v Georgetowne. foto?: Jiří Jobánek - BUBO foto: Tomáš Kubuš - BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Pred vstupom do Batu Caves. Viete, čo je Thaipusam? foto?: archív BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO Spoločnosť nám budú robiť desiatky opíc. foto?: Zuzana Hábeková - BUBO foto: Tomáš Horňák - BUBO Ako funguje obeta pomocou kokosového orecha? foto?: Tomáš Kubuš - BUBO Kuala Lumpur so svojou nezabudnuteľnou panorámou. foto: Tomáš Horňák - BUBO Najvyššie dvojičky sveta v malajskom Kuala Lumpur vyrazia dych.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Martin Ferenčík - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Miesto bahenného sútoku, ktoré dalo vznik názvu Kuala Lumpur. foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Ľuboš Fellner - BUBO Hotel Marina Bay Sands je modernou ikonou Singapuru.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Vychutnajte si aj vy výhľad z bazéna hotela Marina Bay Sands. Raz za život sa to oplatí skúsiť. foto foto: Ľuboš Fellner - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO foto: Samuel Kĺč - BUBO Hotel Jen Tanglin v príjemnej singapurskej štvrti neďaleko slávnej nákupnej ulice Orchard Road je kv Hotel Jen Tanglin vám ponúka aj úplne novo zrenovovanú hlavnú halu s posedením. Hneď vedľa sa môžete Vydajte sa s nami na gurmánske hody. Zaručene najlepšie raňajky! foto: Hotel Jen tanglin Čerstvé morské plody v reštaurácii J65 priamo v hoteli môžete mať aj vy! foto: Hotel Jen Tanglin Singapur je plný unikátnych stavieb. Najviac si ich vychutnáme z paluby lode počas plavby po riečke Gardens by the Bay a skleníky s botanickou záhradou, na ktoré sa pozrieme z Mariny. foto?: Tomáš Kub Detaily zo singapurského Chinatownu.
foto?: archív BUBO Spojenie tradičného s moderným. Neobídeme ani hinduistické chrámy. foto?: Tomáš Kubuš - BUBO Detail hinduistického chrámu. Po tejto ceste viete o tomto náboženstve viac.
foto?: archív BUBO Rekreačná oáza Sentosa. Zaplávate si na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie? foto?: Ľuboš Fellner - Hájik zo Singapur - dokonalá bodka za našou cestou Juhovýchodnou Áziou.
foto?: Tomáš Kubuš - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1238070
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Kúpanie slonov, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do Bangkoku, prvý dotyk s Mestom anjelov. Krátky oddych a náročný nočný presun klimatizovaným autobusom na sever do CHIANG MAI.

3. deň:
CHIANG MAI je kultúrnym centrom severu s úplne inou atmosférou, ako má zvyšok Thajska. My sa na pick-upoch vypravíme k vraj najkrajšiemu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležiacemu v 16 km vzdialených vrchoch. Večer sa budeme prehŕňať na najbohatšie zásobenom trhu Thajska. Nájdete tu prekrásne výrobky z Barmy, Laosu a čínskeho Yunnanu. Skvelá atmosféra, na ktorú budete počas Vašej cesty Thajskom stále spomínať.

4. deň:
Vydáme sa na kvalitný trojdňový treking k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Našimi sprievodcami budú skúsení Kareni. Cez ryžové polia k domorodým horským osadám neskazeným turizmom, nezabudnuteľná noc v karenskej dedine.

5. deň:
Plávanie pod vodopádom, rafting na bambusových pltiach a kúpanie slonov nám ostanú v spomienkach na celý život.

6. deň:
Návrat do Chiang Mai, rozlúčka so severom a nočný presun do Bangkoku.

7. deň:
BANGKOK – Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre mesta iba 200 metrov od Kráľovského paláca. Divoká zábava v nočných baroch Patpongu, tak vzdialená pokojným večerom na severe.

8. deň:
Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

9. deň:
Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz?

10. deň:
Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie. Odchod do AoNangu na Krabi. Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh, alebo možnosť preletu.

11. deň:
KRABI je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Thajska. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže.
Fakultatívne môžete návštíviť záchrannú stanice pre slony, ktoré slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva z plantáží alebo na vozenie turistov. Na tomto mieste sa dozvieme viac o starostlivosti o tieto majestátne zvieratá, nakŕmime ich čerstým ovocím a napokon sa s nimi môžeme okúpať a ponatierať ich blatom v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí však nepoužívajú žiadne háky ani reťaze. Ak sa na výlet nevyberiete, už dnes môžete oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca Vám poradí.

12. deň:
Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych. Postupne navštívime pláže Phranang, ostrovček Tup a Chicken a oddýchneme si na krásnej pláži ostrova Poda.

13. deň:
Vydajte sa na plavbu k najznámejším ostrovom v tejto oblasti. Súostrovie PhiPhi sa skladá z dvoch hlavných ostrovov. Veľké PhiPhi sa neslávne dostalo do povedomia po tsunami 2004. Dnes je ostrov znova vybudovaný. Malé PhiPhi zas preslávila pláž Maya, kde bol natáčaný film Pláž s Leonardom DiCapriom. Okúpeme sa v zátoke bez pláže, budeme šnorchlovať na ostrove Bamboo a chutne sa najeme na Veľkom PhiPhi.

14. deň:
Ak ste naladení na zážitky, tento si nenechajte ujsť. Fyzicky nie príliš náročná aktivita, počas ktorej sa na dvoj-kajaku budeme plaviť popod nádherné skaly, cez zátoku kde sa natáčal James Bond - Muž so zlatou zbraňou, až do neskutočného lesa tvoreného porastom mangrovníkov. So šťastím uvidíme makaky a varany. Táto aktivita je závislá na prílive a odlive a čas bude upresnený na mieste. Plaviť sa v takomto prostredí je jedinečný zážitok.

15. deň:
Záverečný deň na Krabi je určený na oddych. Ak nemáte chuť ležať na pláži, môžete ísť potápať, liezť po skalách, alebo ísť na rafting na neďalekú rieku. Každý si tu na tento voľný deň nájde aktivitu a určite si užije deň po svojom.

16. deň:
Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Autobusom sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Po príchode ochutnáme prvé malajské jedlá ako Nasi goreng, alebo si pochutnáme na raji, alebo pečenej kačici na čínsky spôsob. Po večeri sa prevezieme na rikšiach po nočnom George Towne a uvidíme romanticky nasvietené mesto. Po jazde ochutnáme prvé pivko Tiger.

17. deň:
Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami. George Town na Penangu ukazuje túto multikultúrnu zmesku v najlepšom svetle. Mesto chránené UNESCOm každého očarí. Z Penangu sa presunieme kvalitnou diaľnicou k jaskyniam Batu, kde je jeden z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo Indie. Každoročne sa tu odohráva „masochistický“ festival Thaipusam. Večer v Kuala Lumpur navštívime vysvietené dvojičky Petronas Towers, ktoré sú doteraz najvyššími dvojičkami na svete.

18. deň:
Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie vo fialových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo – saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas towers si dáme obed (sprieodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už zdiaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

19. deň:
V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po chutných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

20. deň:
Prílet do Európy.