image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Fatima a Santiago de Compostela - pútnický zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1228255
Cena od: 690 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

03.11.2022 5 dní First Minute 690 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Viedne do Santiago de Compostela (s prestupom), panoramatická prehliadka centra mesta vrátane Katedrály s hrobom sv. apoštola Jakuba, transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

2.deň »
raňajky, prehliadka centra Santiago de Compostela s miestnym sprievodcom, účasť na medzinárodnej „pútnickej“ svätej omši v Katedrále sv. Jakuba. Odchod do Bragy, kde navštívime nádhernú Katedrálu a uvidíme aj Chrám Bom Jesus do Monte. Presunieme sa do Porta na panoramatickú prehliadku mesta a návštevu portskej pivnice spojenú s ochutnávkou portského vína. Transfer do hotela, večera a nocľah.

3.deň »
raňajky, odchod na prehliadku najkrajšieho barokového monumentu Portugalska - kláštora Batalha (UNESCO) s hrobkami kráľov. Presun na ubytovanie v hoteli priamo v mariánskom pútnickom meste Fatima. Prehliadka areálu Sanktuária a dvoch dominánt (Bazilika Ružencovej Panny Márie a podzemná Bazilika Najsvätejšej Trojice). Slovenská svätá omša, večera, účasť na večernom náboženskom programe a nocľah.

4.deň »
ranná slovenská svätá omša v Kaplnke Zjavenia, raňajky. Počas prechádzky do Valinhos sa pomodlíme pobožnosť Krížovej cesty v prírode a navštívime rodnú dedinku a domy vizionárov v Aljustrel. Pokračujeme do Santarém na prehliadku Kostola Eucharistického zázraku. Nasleduje cesta do Lisabonu a prehliadka jeho najkrajších pamiatkok v Zone Belém, Mosteiro de Jerónimos, Torre de Belém, Padrao dos Descobrimentos. Jedným z vrcholov bude návšteva Kostola sv. Antona Paduánskeho, ktorý je postavený nad rodným domom svätca. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

5.deň »
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Santiago de Compostela a Lisabon – Viedeň.

Ostatné:
transfery klimatizovaným autobusom podľa programu, program podľa popisu bez vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu CK/doprovod kňaza, DPH

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 140 €, Balíček vstupov 25 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.