image rotator

Libanon Švajčiarsko Blízkeho východu De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1227020
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1. a 2. deň »
popoludní odlet z Viedne do Bejrútu (s prestupom), po polnoci prílet do hlavného mesta Libanonu, transfer do hotela, nocľah. Po neskorých raňajkách prehliadka centra Bejrútu: námestie Nejme, kde leží budova parlamentu i ikonická hodinová veža z r. 1930. Malebný je pohľad na dve skalné formácie v mori nazývané „holubie skaly“. Uvidíte Libanonské národné múzeum, novopostavenú mešitu Mohamad Al-Amin aj Katedrálu sv. Juraja (1894), ktorej stavba je inšpirovaná rímskou Bazilikou Santa Maria Maggiore. Prechádzka po promenáde pri zálive Zaytouna, kde je vybudovaná moderná obchodno – prístavná a oddychová zóna. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3. deň »
raňajky, prehliadka nádhernej krasovej jaskyne Jeita (dĺžka 2,2 km), ktorá bola finalistom pri voľbe 7 prírodných divov sveta. Z mesta Jounieh sa vyvezieme za 9 minút pohodlne lanovkou do dedinky Harissa k soche Panny Márie – patrónky Libanonu. Je tu úžasný výhľad na Jounieh a Stredozemné more. Popoludní navštívime jedno z najstarších obývaných miest sveta – Byblos (UNESCO). Pred 5000 rokmi bolo centrom obchodu s papyrusom, jeho slávu pripomínajú zvyšky pohanských chrámov, kráľovské hrobky, ako i mestské hradby. Pokračovať budeme do Annanya - „Lurd Blízkeho východu“ ku hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela, večera, nocľah.

4. deň »
raňajky, celodenný výlet začne v bývalom centre ummájovských kalifov - Anjar (UNESCO), kde uvidíme zachované pozostatky palácového mesta z 8.st. Prejdeme známym údolím Bekaa a navštívime najzachovanejší rímsky antický chrámový komplex v Baalbeku (UNESCO) z 1.-3.st. Po ochutnávke vína vo vinárskej oblasti Ksara sa vrátime do hotela. Večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, prechod cez údolie Kadisha (UNESCO), kde ležia jedny z najstarších kresťanských kláštorov na svete. Nádherné cédrové lesy, ktorých drevo bolo použité na stavbu jeruzalemských chrámov, budeme obdivovať pri Bshare (UNESCO). Navštívime rodnú dedinku sv. Charbela - Bekaa Kafra i kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera, nocľah.

6. deň »
raňajky, dnes navštívime prírodnú oblasť Chouf, ktorú nezasiahol stavebný rozmach a uchováva libanonskú prírodu v plnej kráse. V rezervácii rastie 20% z celkového počtu cédrov v krajine, z ktorých mnohé majú aj 2000 rokov. V Beiteddine - bývalom sídle emirátu, uvidíme palác emira Bashira II. (18. st.), ktorý sa stal neskôr letnou prezidentskou rezidenciou. Pokračujeme do Deir al-Qamar, mestečka s horským šarmom, ktoré symbolizuje náboženskú diverzitu Libanonu. Mešita, kresťanský chrám i synagóga ležia neďaleko seba na hlavnom námestí a dokumentujú symbiózu obyvateľov. Návrat do hotela, nocľah.

7. deň »
raňajky, počas dnešného programu objavíme dva starobylé fénické prístavy a perly histórie krajiny. Tretie najväčšie libanonské mesto Sidon (kandidát UNESCO) je známe svojim morským križiackym hradom. Navštívime Tyre, kde je najvýznamnejším svedkom histórie hipodrom zaradený do zoznamu UNESCO. Mesto je známe z mytológie ako rodisko Európy, fénickej ženy, ktorú uniesol Zeus v podobe bieleho býka. Zastavíme sa i v Maghdouche pri veži Panny Márie z Mantary, kde čakala na Ježiša, keď učil v Sidone a Tyre. Návrat do hotela, večera.

8. deň »
po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
6 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Bejrút a späť.

Ostatné:
doprava autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., obslužné 50 €/ os. (platí sa sprievodcovi na mieste).

Priplatky:
za 1/1 izbu 250 €, transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť 20 €/os.