image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Riga a Tallin

SCANDIC SCANDIC SCANDIC
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1218150
Cena od: 760 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.09.2022 5 dní First Minute 760 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEN

Odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotela a nocľah.


2. DEN

Po raňajkách pešia prechádzka pôsobivým historickým centrom Rigy, niekdajšieho hanzového mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto sa vyznačuje výraznou secesnou architektúrou a množstvom pamiatok, ako je napríklad románska monumentálne katedrála, považovaná za najväčší kostol v pobaltských štátoch. Môžete sa prejsť cez Radničné námestie, uvidíte Metzendorffský palác, Múzeum okupácie Lotyšska či Pamätník slobody, ktorý bol postavený Karlis žiaľom medzi rokmi 1931-1935 a mal symbolizovať Lotyšsko ako mladý, slobodný a nezávislý štát. Iste sa vám bude páčiť kramářské ulice, Katedrálne námestie a Rižský hrad. Nocľah.


3. DEN

Po raňajkách prejazd do estónskeho Tallinnu. Cestou zastávka v národnom parku Gauja, ktorému sa hovorí "Lotyšskej Švajčiarsko", a prehliadka hradu Turajda zo 13. stor. Časť priecestí povedie pozdĺž Rižského zálivu. Príjazd do Tallinnu, ubytovanie a individuálne voľno. Nocľah.


4. DEN

Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Estónska, Tallinnu. Hlavným turistickým cieľom je Staré mesto s hradným vrchom Toompea. Práve toto historické jadro mesta bolo zapísané na listinu svetového dedičstva UNESCO. Ďalej uvidíte Radničné námestie, Dominikánsky kláštor, pravoslávny kostol Alexandra Nevského alebo zachovalé mestské hradby s vežami "Tučná Markéta" a "Dlhý Hermann". Možnosť návštevy historických objektov a niekoľkých veľmi zaujímavých múzeí. Nocľah.


5. DEN

Po raňajkách individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Minimálny počet účastníkov: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Riga a Tallinn - Praha s možným prestupom, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko - hotel - letisko, 4 noci v 2lôžkovej izbe v hoteloch ***, 4x raňajky, dopravu autobusom počas výletov, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cestovné na miestnu hromadnú dopravu, vstupy

Príplatok:
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (2 990 Sk) • 4x večera (2 990 Sk)