image rotator

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Grand tour Indonésií – Sumatra, Jáva, Bali

Borobudur Buddhist Temple Tanah Lot Rumah Gadang Portrait of male Sumatran orangutan
Destinácia: Indonézia
Kód zájazdu: 1218097
Cena od: 3 040 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.09.2022 14 dní First Minute 3 040 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEŇ

Odlet z Prahy.


2. DEŇ

Prílet do Jakarty, transfer do hotela a ubytovanie.


3. DEŇ

Ráno odlet do Medan. Prehliadka mesta - Sultan palác, mešita, Čínsky kláštor. Prejazd do Bohorok, cestou návšteva krokodílej farmy. Ďalej prejazd do Bukit Lawang so zastávkou na plantážach.


4. DEŇ

Výlet do džungle, pozorovanie orangutanov v prírode. Budete môcť pozorovať orangutany počas kŕmenia uprostred pralesa. Treking džungľou trvá cca 3 hodiny. Prejazd do hotela v Brastagi, ubytovanie.


5. DEŇ

Odchod do Prapat, návšteva parku Lhumbini s duplikátom Shwedagon Pagody, návšteva ovocného trhu. Návšteva tradičnej dediny Batak Karo, pozriete sa na tradičné karobatacké domy. Zastavíme pri vodopáde Sipisopiso a nakoniec navštívime dedinu - skanzen kmeňov Pamatang Purba a výhľady na jazero Toba. Prejazd loďou na ostrov Samosir uprostred jazera Toba, ktoré vzniklo po zatopení sopečného krátera.


6. DEŇ

Prechádzka po jazere, prehliadka miestnych dediniek s vyrezávanými maľovanými domami. Pozriete sa, ako tu žijú miestni ľudia - Batakovia, ktorí prevádzkovali rituálne kanibalizmus. Pamiatkou na krvavé rituály sú obetné stoly a poradné kreslá. Uvidíte aj kamenné hrobky miestnych kráľov a tanečné vystúpenie Batakov. Miestne dediny Ambarita a Tomoko sú ideálne pre nákup suvenírov. Nasleduje návrat do hotela, možnosť kúpania v jazere, ubytovanie na ostrove Samosir.


7. DEŇ

Transfer späť do Parapat a následne do Medan, odlet z Medan do Yogyakarty. Transfer do hotela a ubytovanie.


8. DEŇ

Prehliadka Yogyakarty: starého mesta, návšteva sultánskeho paláca Keraton, ktorý je postavený v tradičnej jávske architektúre, v roku 1755 tu bolo centrum jávske kultúry, návšteva manufaktúry, ďalej hinduistická svätyňa Prambanan, postavená v 5.-9. storočia. Do jeho múrov je vytesaný pútavý príbeh "Rámájana". Prejazd do Wonosobo.


9. DEŇ

Skoro ráno odchod do nadmorskej výšky 2 000 m na náhornú plošinu Dieng Plateau s horúcimi prameňmi, gejzíry, mnohofarebným jazerom a zvyšky chrámových komplexov z 10. storočia. Cesta povedie cez Magelang, návšteva chrámu Borobudur, najväčšieho budhistického chrámového komplexu, prehliadka chrámov Candi Mendut a Candi Pawon, zastávka v nákupnom centre Malioboro. Fakultatívne večera s tanečným vystúpením. Nocľah v Yogyakarte.


10. DEŇ

Prejazd vlakom do Mojekorta, cesta potrvá cca 5 hodín. Cestou výhľady na okolitú krajinu, hory a rieky. Ubytovanie v oblasti Bromo.


11. DEŇ

Jeepy vystúpime na vulkán Mount Bromo a budeme pozorovať východ slnka a hinduistický chrám, vychutnáte si výhľady na vulkán. Prejazd do Ketapang a odjazd loďou na Bali. Ubytovanie v oblasti Lovina.


12. DEŇ

Skoro ráno výlet na more a pozorovanie delfínov a východu slnka, raňajky v hoteli, prehliadka vodopádov Gitgit, návšteva ovocného trhu v Candikuning, výhľady na jazero Bedugul a návšteva chrámu Ulun Danu Temple. Prejazd cez miestne dedinky na západ ostrova k chrámu Tanah Lot, kde môžete pozorovať krásny západ slnka. Nasleduje prejazd do Ubudu, ubytovanie v Ubudu.


13. DEŇ

Odchod do dediny Kintamani, ktorá leží na okraji krátera Penulisan. Výhľad na vulkán Batur a jazero. Návšteva chrámu Tirta, prejazd cez ryžové polia, prehliadka ryžových terás Tegalalang a prejazd na juh do oblasti Legian alebo Kuta Beach.


14. DEŇ

Celodenný voľno, možnosť odpočinku, kúpanie.


15. DEŇ

raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Európy.


16. DEŇ

prílet do Prahy.

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Jakarta, Denpasar - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 13 nocí v hoteli *** / ****, 13x raňajky, dopravu a vstupy podľa programu, prejazd loďou na Bali, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, prepitné, vízum (podľa súčasných pravidiel čínskej vlády si klient musí vybaviť individuálne)

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 70 EUR

Poznámka:
Minimálny počet účastníkov: 15
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 440 EUR)