image rotator

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,44 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,14 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Z Kapského Mesta do Victoria Falls

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114033
Cena od: 3 409 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

01.07.2022 20 dní First Minute 3 409 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Kapského Mesta.

2: KAPSKÉ MESTO
Po prílete (podľa času) čiastočná prehliadka mesta považovaného za jedno z najkrajších na svete.

3 - 4: CAPE TOWN & KRAJINOU VÍNA & CAPE POINT
V Kapskom Meste podnikneme cestu do Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých viníc a prehliadku mesta s trhoviskom Greenmarket a štvrte Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a nakoniec sa horským pásom Chapman's Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje, kde nás takisto čaká plavba v zátoke Hout Bay či zastávka pri kolónii tučniakov (vstupy fakultatívne).

5: NA ŠÁLKU ROOIBOSU
Pozdĺž pohoria Cederberg vyrazíme skoro ráno krajom citrusových plantáži do Clanwilliam na šálku skvelého Rooibosu. Slonia rieka nás krajinou vínnych fariem povedie ďalej k severu do Springbok. Neskôr popoludní a podľa sezóny navštívime neďalekú rezerváciu Goegap, raj kvetín a vtákov a domov antilopy skákavej (Springbok) - ikony Južnej Afriky (vstup fakultatívne).

6: FISH RIVER CANYON: druhý najväčší kaňon sveta
Po raňajkách prekročíme Orange River, rieku "diamantov" a najdlhší tok Južnej Afriky. Chvíľu nato sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Haďej rieky, ktorá nám čoskoro odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky natešený na amarulový koláč v neďalekom Canyon Roadhouse.

7: LUDERITZ & CAPE DIAZ
Zastávka v Aus s nádhernou budovou stanice. Potom sa púšťou Namib vydáme k prímorskému Luderitz, živé pripomienky nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Vedľa prehliadky mesta odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet sa zastavíme na myse Diaz s kolóniami plameniakov.

8: V KRAJINE DIAMANTOV & TAJOMNÝ KOLMANSKOP
Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Potom prejazd späť do vnútrozemia do blízkosti Sesriem.

9: SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - SOLITAIRE
Pred úsvitom sa vydáme do jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei & Dead Vlei. Očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún a nikdy tak nedosiahne oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei patria za zázrak. Cestou do Swakompundu zastávka v Solitaire, potom prekročíme obratník Kozorožca a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmund.

10: SWAKOPMUND & PLAVBA
Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmund prezývané spiace kráska môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, "motať" sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

11: MESAČNÁ KRAJINA & SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny (Moon Landscape). Potom presun k žulovému vrchu Spitzkoppe, ktorý ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom.

12: BRANDBERG – KRÁSKY KMEŇA HIMBA
Mäkký úsvit nás zastihne v úpätí pohoria Brandberg. Pešo sa vydáme k White Lady Painting - krováckým maľbám starým viac ako 2.000 rokov. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukienkami a "umývajú" sa dymom kadidiel.

13: KRAJINOU PRELUDOV (safari v Etosha NP)
Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Krajina suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné safari v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

14: SAFARI V ETOSHA NP
Väčšina dňa safari, tentoraz v západnej časti rezervácie. Popoludní presun do úhľadného Tsumeb.

15: HOBA METEORIT & CAPRIVI STRIP
Dopoludnia návšteva najväčšieho meteoritu sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíc rokmi. Prejazd do Capriviho pruhu - najzelenšej časti krajiny, do oblasti Popa Falls pri rieke Okavango.

16: NP CHOBE: OKĽUČENÍ SLONMI
Skoro ráno presun do Botswany a ďalej potom na safari plavbu v NP Chobe, kde žije najväčšie stádo slonov v Afrike a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zveri na brehoch rieky Chobe.

17: VICTORIA FALLS: DYM KTORÝ HRMÍ...
Pred úsvitom ďalšie safari v Chobe NP. Tentoraz v terénnom aute sa vydáme za predátormi, pasúcimi sa hrochmi či krokodílmi. Krátky prejazd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je popoludní prichystaná plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho sa oddáte hrejivej atmosfére početných delt rieky.

18: VICTORIA FALLS
Prehliadka vodopádov - jedného z divov sveta. Spomeňme na českého cestovateľa Emila Holuba a jeho vôbec prvú mapu vodopádov. Ráno či poobede možno spestriť množstvom voliteľných aktivít.

19: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Popoludní odlet do Prahy (Viedne) cez Johannesburg.

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

POZNÁMKA: safari 4x4 = v otvorenom terénnom aute

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
pozemná preprava klimatizovaným autom
služby českého sprievodcu a zároveň vodiča
ubytovanie v hotelech/lodge 3* & 4* kategórie
17 x raňajky hotel/lodge
2 x večera hotel/lodge
safari: NP Etosha - 2 x celodenné (v otvorenom terénnom 4x4 aute), NP Chobe (1 x safari plavba a 1 x ranné safari 4x4)
vstupy/aktivity: prejazd Chapman’s Peak, Kolmanskop Ghost Town, prevoz 4x4 do Sossusvlei, White Lady Painting, plavba (Walvis Bay), dediny Himba, meteorit Hoba, plavba po Zambezi
vstupy do národných parkov a rezervácií: Cape Point, Goegap Narture Reserve, Fish River Canyon, Namib Naukluft, Etosha, Chobe, Victoria Falls

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR
iné vstupy a výlety, ako sú uvedené v programe
vízum do Namibie (zabezpečí CK)
vízum do Zimbabwe cca 30,- $/vstup (na mieste)
prepitné