image rotator

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Západné Čechy - od prameňa k prameňu

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1105546
Cena od: 232,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

13.05.2021 4 dni First Minute 232,20 € +0 € autobusová
16.09.2021 4 dni First Minute 232,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Perex:
Návšteva pivovaru Plzeňský prazdroj, kláštor Kladruby u  Stříbra, majestátny hrad Bečov, stredoveký Loket so zbierkou porcelánu, Mariánske Lázně so spievajúcou fontánou, prehliadka svetoznámej porcelánky Moser v Karlových Varoch, prehliadka historickej Plzne.

Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7:00 h). Náš výlet začneme zľahka návštevou pivovaru Plzeňský Prazdroj (ochutnávka) a plní síl sa vydáme do najstaršieho benediktínskeho kláštora v Čechách – Kladruby u Stříbra (unikátne barokové varhany, hrobka Windischgrätzovcov, lapidárium), založeného Vladislavom I., ktorý je tu údajne pochovaný. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Čaká nás Bečov – majestátny hrad na vysokej skale uprostred hlbokého údolia nad riekou Teplou (prehliadka). Zažili ste už pravý hradný rytiersky turnaj? Nie? Nevadí, pretože dnes sa prenesieme pomocou stroja času na skalný výbežok nad riekou Ohře, kde sa vypína stredoveký hrad Loket. V popoludňajších hodinách si odídeme oddýchnuť do druhých najvýznamnejších českých kúpeľov – Mariánských Lázní, smäd uhasíme niektorým z minerálnych prameňov a nerušene si budeme vychutnávať melódie spievajúcej fontány. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, odchod do Karlových Varov, miesta konania Medzinárodného filmového festivalu, ale predovšetkým najväčších a najvýznamnejších českých kúpeľov, založených v 14. st. Karolom IV. Vyviera tu viac ako 60 termálnych prameňov, pričom najteplejší Vřídlo (72,2 °C) vytryskuje do výšky 15 m. Nasávať budeme pravú kúpeľnú atmosféru alebo ochutnáme pravé karlovarské oblátky. Vyberieme sa na návštevu svetoznámej porcelánky Moser a na záver dňa si vychutnáme múzeum známej Becherovky. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, cestou späť na Slovensko sa zastavíme v Plzni, kde vám ukážeme, že k Plzni patrí nielen pivo. Prejdeme sa námestím Republiky s dominantou – gotickým kostolom sv. Bartolomeja, jeho veža (102 m) je najvyššia v strednej Európe, pokúsime sa preniknúť do tajuplného historického podzemia a necháme sa očariť treťou najväčšou synagógou sveta. Vo večerných hodinách návrat na Slovensko (cca o 21:00 h).Ubytovanie:
3x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokarová


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodca.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 32 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.